inspiratiereis naar Schotland
In dit blog over de op Schotland geïnspireerde sieraden vertellen we je hoe het begon. In 2022 gingen we inspiratie opsnuiven in Schotland. Wat werden we verwend. Geweldige vergezichten van het oeroude landschap, prachtig weer, bloeiende heide en distels, ruige kusten en indrukwekkende bergen. Elke dag weer nieuwe ontdekkingen!
We startten in Glasgow. Hier keken we als fans onze ogen uit bij de iconische gebouwen van Arts & Crafts stel Mackintosh. Vanaf daar reden we richting the Isle of Skye. Helemaal rond de North Coast 500. Om erna weer terug af te dalen naar Inverness.
nieuwe serie ontwerpen – natuur
Gedurende deze fantastische reis maakten we vele foto’s van de overweldigende natuur en alle details die ons opvielen. Die beelden bleven door ons hoofd spoken, daarom gingen we de nieuwe collectie helemaal ontwerpen met dit bijzondere landschap en de fraaie architectuur als startpunt.
Gedurende 2023 hebben we hard gewerkt aan de ‘A wee bit of Scotland’ ontwerpen, geïnspireerd op Schotland en deze indrukwekkende reis. Zo zijn er speelse texturen die verwijzen naar de zeewier op de basaltstranden. Ontdek ook de robuuste vormen die lijken op schots en scheve steenlagen. En daarnaast de prachtige distel, de nationale bloem van Schotland, die mocht natuurlijk ook niet ontbreken.






nieuwe serie ontwerpen – architectuur
Wat waren we onder de indruk van de details die Charles en Margaret Mackintosh overal in hun prachtige gebouwen lieten terugkomen! In de National Trust huizen en in de musea mochten we rondkijken. Zoveel te ontdekken als je goed keek. De mooiste sfeerbeelden zaten in onder andere het fantastische glas-in-lood, eveneens de kenmerkende meubels als ook de bijzondere aankleding zoals muurstencils, gordijnen en kussentjes. Wij keken onze ogen uit! Al die liefdevolle motieven, zoals de herkenbare rozen, daarnaast de schattige hartjes, en natuurlijk de gestileerde blaadjes en veel meer. Daarom hebben we die details allemaal, uiteraard met een Oogst sausje erover, laten opduiken in deze serie op Schotland geïnspireerde sieraden. Handgemaakt, uniek en bijzonder, allemaal ontwerpen uit het Oogst atelier.


het resultaat zien?
Wil je alle Schotse inspiratie sieraden zien? Ontdek onze sieraden uit deze serie hier.
Valt je oog op een van deze unieke sieraden geïnspireerd op deze Schotland reis? Maak een afspraak en kom passen in de Oogst winkel! Of leg de Oogst Original van je dromen gelijk in je winkelwagen. Wij pakken het sieraad feestelijk in en sturen dit stuk mooi verpakt naar je op.
